4 creatieve strategieën voor het kiezen van de juiste domeinnaam voor je bedrijf

, 1 commentaren

Deel dit!

Nieuwe domeinextensies

Een paar jaar geleden leek het nog lastig om een domeinnaam bestaande uit 2 woorden te vinden, maar nu niet meer. Vandaag de dag kan iedereen gemakkelijk een korte en betekenisvolle domeinnaam vinden. Zonder daarbij voegwoorden, koppeltekens of getallen te gebruiken. Nieuwe domeinextensies geven je de mogelijkheid om een korte domeinnaam rijk aan sleutelwoorden te hebben die de branding en positionering van je bedrijf enorm ten goede komt.

Bouw je GRATIS website in drie eenvoudige stappen.

Bouw je website hier!

Hier zijn de belangrijkste voordelen die het kiezen van een domeinnaam rijk aan sleutelwoorden biedt.

1. Gemakkelijk te verkopen en over te brengen

Met een domeinnaam zoals www.breakinto.tech, kan het bedrijf met zijn domeinnaam overbrengen dat het gebruikers helpt 'to break into tech' oftewel door te breken in technologie. Dit maakt het gemakkelijk voor het bedrijf om zichzelf weer te geven en voor klanten om de verkoopboodschap van het merk te begrijpen.

2. Correspondeert met je klanten

Wanneer je bedrijf tijdschriften verkoopt, wat is dan een betere domeinnaam dan www.magazine.store? De naam is eenvoudig en correspondeert direct met klanten die op zoek zijn naar een webwinkel om tijdschriften te kopen.

3. Helpt je bij zoekmachine optimalisatie (SEO)

Het bovenstaande voorbeeld van www.magazine.store zou waardevol zijn wanneer je tijdschriften online verkoopt en digitale reclame wilt voeren voor hetzelfde. Met deze domeinnaam bezit je de sleutelwoorden 'magazine' en 'store', waarmee je online geloofwaardigheid voor je bedrijf creëert. Wanneer een klant een resultaat van dit domein ziet, zullen ze er hoogst waarschijnlijk op klikken omdat het exact overeenkomt met hun bedoelingen voor hun zoekopdracht.

4. Geeft je bedrijf een streepje voor op concurrenten

Wanneer je een nieuwe domeinnaam kiest die kort, makkelijk te onthouden en relevant is voor je bedrijfstak, dan kun je een betere merkherinnering opbouwen voor je bedrijf ten opzichte van je concurrenten. Klanten herinneren zich www.louder.online eerder dan www.quezzdigitalagency.com voor een digitaal marketingbureau.

Strategie voor sleutelwoorden

Nu dat je de voordelen kent van een domeinnaam die rijk is aan sleutelwoorden, zijn hier 4 creatieve strategieën om je op te richten.

1. Sleutelwoorden van je bedrijfstak

Je kunt kiezen voor een merknaam die het grotere geheel weergeeft door je bedrijfstak als sleutelwoord te gebruiken. Laten we zeggen dat je een exclusieve cateringservice voor bruiloften aanbiedt. In plaats van een naam die draait om het woord 'catering', kun je dan kiezen voor een naam met het sleutelwoord 'bruiloft' zodat je tussen de zoekresultaten tevoorschijn kunt komen wanneer iemand zoekt naar diensten met betrekking tot een bruiloft.

Een paar voorbeelden van overeenkomstige domeinnamen zijn:
  • Bruiloft Hapjes - bruilofthapjes.online
  • Bruiloft Cateraars - bruiloftcateraars.site
  • Bruiloft Hapjes & Fun - bruilofthapjes.fun

2. Sleutelwoorden van je product of service

De truc hier is om een naam te kiezen die het specifieke product dat je verkoopt weergeeft. Heb je bijvoorbeeld een bedrijf in multimedia uit de jaren '80, dan kun je jouw bedrijf als volgt noemen:
  • 80's Multimedia Space – 80smultimedia.space
  • Retro Multimedia Site - retromultimedia.site
  • Classic Multimedia Store - classicmultimedia.store

3. Sleutelwoorden van je bedrijfsvisie

Wanneer je je bedrijf in de toekomst uit wilt kunnen breiden, kies dan een merknaam die later ook nog van pas zal komen. Wil je bijvoorbeeld een blog beginnen over mentale gezondheid maar zou je deze later uit willen kunnen breiden naar algemene gezondheid en lifestyle, dan kies je een naam als deze:
  • Absolute Wellness Space - absolutewellness.space
  • My Total Wellness - mytotalwellness.website
  • Access Wellness Online - accesswellness.online

4. Sleutelwoorden van je geografische ligging

Als je jouw bedrijf uniek wilt maken voor je geografische ligging, neem dan je plaatsnaam, stad of land op in je naam. Het zal je bedrijf localiseren en het gemakkelijker maken om gevonden te worden. Als je bijvoorbeeld dierenverzorging services in Amsterdam biedt, dan kun je een naam kiezen zoals:
  • Dierenverzorger Amsterdam - dierenverzorgeramsterdam.site
  • Amsterdam Vet Space - amsterdamvet.space
  • Dierensalon Furry – dierensalonfurry.amsterdam
Met deze creatieve strategieën kun je een gedenkwaardige merknaam en positionering voor je bedrijfswebsites creëren.

Waar wacht je nog op?

Maak nu een GRATIS website aan!

Author: Esraa Emad

1 opmerking: